Jak nauczyć dziecko korzystać właściwie z tabletu/ komputera/ telefonu

Szanowni Rodzice,

 

realizując zalecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, a przede wszystkim w trosce o prawidłowy rozwój dzieci oferujemy Państwu szkolenie o tym, jak uniknąć nałogowych zachowań u dzieci zwiazanych z korzystaniem z urządzeń typu: telefon, tablet, komputer.

 Głównym celem warsztatów jest nabycie wiedzy na temat zagrożeń wynikających ze zbyt wczesnego i nadmiernego korzystania z urządzeń mobilnych przez małe dzieci, upowszechnienie wiedzy dotyczącej czynników ryzyka, nabycie umiejętności ograniczania dzieciom używania tych urządzeń.
 
Szkolenie poprowadzą psychoterapeuci z doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi behawioralnie oraz w zakresie szkoleń dotyczących tych uzależnień, legitymujący się Certyfikatem Specjalisty Psychoterapii Uzależnień PARPA/KBPN.
 
Szkolenie składa się z dwóch spotkań, które odbędą się:
 
25 września 2019 – 17.00 – 19.00
 
3 października 2019 – 17.00 – 19.00
 
Warsztaty są bezpłatne i odbędą się w sali wykładowej na I p.
 
Zapisy na warsztaty przyjmujemy mailowo, osobiście bądź telefonicznie w godzinach pracy sekretariatu 7.30-15.30.

 

I jeszcze poniżej kilka informacji na temat ww warsztatów:

 

Drodzy Państwo,
 
po wczorajszej (18.09), pierwszej części szkolenia dla nauczycieli dotyczącego tematu ochrony dziecka przed zachowaniami związanymi z uzależnieniami pragnę Państwa zachęcić    do udziału w nim.
 
Jako rodzice stajemy dość  często przed koniecznością podejmowania  decyzji związanych z zaspokajaniem pragnień dzieci ( i swoich).
Pytamy niekiedy siebie - dlaczego mam nie kupić, dać, pozwolić mojemu dziecku na to, czy tamto. Mechanizm dawania dziecku tego, czego kiedyś my nie mieliśmy jako dzieci, niestety nie jest złotą regułą na sukces dziecka i jego i nasze  zadowolenie.
A jeśli mama i tato mają różne poglądy i różną decyzyjność w obszarze spraw wychowawczych - dochodzi do frustracji, których być może można uniknąć.
Czasem problemy odkładamy na później, licząc, ze dziecko po prostu wyrośnie i  się (pozytywnie)  zmieni.
 
Żyjemy w czasach wszechobecnej reklamy, w czasach nadmiaru, łatwego dostępu do urządzeń elektronicznych, wielości atrakcyjnych opakowań zachęcających do zakupów. Nagradzanie np. otrzymaniem dostępu do telefonu/ tableta/ komputera, ale też choćby słodyczy, czy robienie po prostu zakupów dla poprawienia nastroju - staje się dla niektórych  sensem życia.
Dziecko nie jest partnerem dorosłego, nie ma jeszcze wystarczającej wiedzy, ale też i jego struktury psychiczne nie są dojrzałe, by świadomie i odpowiedzialnie podejmować decyzje, by wchodzić  w rolę rodzica. Paradoksalnie dla niektórych traktowanie dziecka jako partnera skutkuje u dziecka brakiem poczucia bezpieczeństwa, niesie stres i stwarza większą podatność na  uzależnienie od....
 
Jak wychować  dobrze dziecko?
Jak  i czego możemy i powinniśmy od dziecka wymagać, by jego rozwój przebiegał prawidłowo?
 
Jest okazja, by spróbować  poszukać odpowiedzi na te i inne pytania z fachowcem, psychoterapeutą.
 
Wczorajsze  nauczycieli spotkanie z prowadzącą szkolenie panią psychoterapeutką Martyną Mydlarz było rzeczywiście interesujące i nawet nasz wspaniały i prawie wszystkowiedzący zespół nauczył się czegoś nowego :).
 
Jeśli zatem znajdziecie Państwo czas na dwukrotne - 25.09 i 03.10 - spotkanie, to zapraszam serdecznie.
Prosimy o zgłaszanie się mailowe/ telefoniczne/ osobiste na te spotkania.

 

Elżbieta Zabiegaj