Kwiecień w przedszkolu

W kwietniu program przedszkolny obfituje w wiele ciekawych wydarzeń.

Po przygotowaniach świątecznych - omówieniu zwyczajów związanych z tradycją wielkanocną, przygotowaniu własnoręcznym wypieków, pisanek - i po przerwie świątecznej, spędzonej w rodzinnym gronie, nadszedł czas na powrót do przedszkolnych zajęć.
Dzieci z każdej grupy wyruszają w teren - na spacery, wycieczki, do ogrodu, by obserwować budzącą się przyrodę, ale i na ciekawe zajęcia: do teatru i muzeów, m.in. do Nowohuckiego Centrum Kultury na przedstawienie o Czerwonym Kapturku, na zwiedzanie teatru Słowackiego, na koncert w filharmonii. Ale też muzycy przyszli do nas - wspaniale śpiewajaca mezzosopranem śpiewaczka - studentka Akademii Muzycznej, pięknie grająca skrzypaczka i pani zajmująco  prowadząca zajęcia muzyczne dla dzieci, grająca na pianinie; nasza sala wykładowa zamieniła się w salę koncertową.

Zajęcia przygotowane przez nauczycieli dla dzieci także są ciekawe: a to jedna z grup będzie poznawać historię Polski wg autorskiego pomysłu naszych nauczycielek, rozpropagowanego w wielu przedszkolach Montessori w Polsce, a to zajęcia z prehistorii, dotyczące epoki brązu, przy okazji omawiania koloru...brązowego oczywiście. Kolor różowy skłoni dzieci do poszukiwania w kosmosie planety... różowej. Itd.

W kwietniu podsumowujemy oceny gotowości szkolnej naszych najstarszych przedszkolaków.

W przedszkolu przebywają studenci logopedii na praktyce u naszej pani logopedy.

Odwiedziły nas także nauczycielki Montessori ze Lwowa.

Miesiąc kwiecień dla rodziców to czas podpisywania umów na kolejny rok szkolny. Tym samym kończymy czas rekrutacji na rok szkolny 2023/24.