Maj obfituje w ciekawe plany i wydarzenia

Pierwszy, roboczy dzień miesiąca, tym razem był to 6 dzień maja, to dzień, w którym dzieci przynoszą z domu swoje zabawki, pokazując je swoim kolegom,mają frajdę ze wspólnej zabawy, ucząc się dzielenia się swoimi rzeczami z innymi i okazywania tego, na czym im zależy i z czym są emocjonalnie związani.
Dla nauczycieli bardzo ciekawym jest obserwowanie, gdy po chwili fascynacji zabawkami dzieci, jakby nigdy nic, odkładają je na bok i zabierają się do swojej...pracy. Wybierają z półeczek przedszkolnych to, co je pasjonuje, realizują swój plan na dany dzień, czy tydzień.

W tym miesiącu dużo jest w naszym przedszkolu śpiewu i tańców. Dzieci pod okiem nauczycielek przygotowują bowiem spotkania  z rodzicami z okazji obchodzonego w naszym przedszkolu wspólnego święta Mamy i Taty: ćwiczą teksty, śpiew piosenek, zabawy, które zaprezentują przybyłym na spotkanie rodzicom. Będą także prezenty, ale to na razie niespodzianka!

Oprócz tych przygotowań w każdej grupie realizowana jest codzienna, zaplanowana przez nauczycieli praca, odbywają się zajęcia z rytmiki, języka angielskiego i inne, ciekawe wydarzenia. Korzystając ze sprzyjającej pogody dzieci bawią sie w ogrodzie, w którym zakwitły już azalie i piwonie oraz inne kwiaty. Ogród powiększył się o kolejne krzewy - dwa jaśminowce otrzymane w darze przez grupę "jaśminową".