Tworzenie materiałów Montessori

       Warsztat przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nauczycieli Montessori oraz rodziców pragnących w ciekawy sposób przygotowywać materiał  dla dzieci. Celem zajęć jest rozszerzenie umiejętności tworzenia materiałów rozwojowych Montessori poprzez pokazanie wybranych technik. Podczas zajęć odpowiemy na pytanie jak uatrakcyjnić zajęcia z dziećmi, jakie materiały najlepiej się do tego nadają. Podczas zajęć przedstawione zostaną przykłady ciekawych tworzyw (materiałów), z których możemy wykonać materiał Montessori: kamień, szkło, drewno (w tym balsa), sznurek, styropian, filc, wełna czesankowa, lak, pianka modelarska, karton.


Uczestnicy samodzielnie wypróbują następujące techniki pracy:
    - rzeźbienie w balsie
    - wypalanie w drewnie
    - grawerowanie w szkle
    - filcowanie (wełną czesankową w styropianie, na filcu)
    - wycinanie z filcu.


     W trakcie warsztatów każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonania kilku elementów w każdej z wymienionych powyżej technik oraz zapoznania się z niezbędnymi materiałami.

      Podczas zajęć będzie można zobaczyć i zainspirować się wybranymi przykładami materiałów Montessori.

 

Data: 9 marca 2019 r (sobota)
Czas trwania: 9.00 - 13.00
Koszt: 150 zł

 

Prowadzący: Katarzyna Michalik

Miejsce: Przedszkole Integracyjne Montessori ul. Prochowa 12 Kraków
 
Zainteresowane osoby prosimy o pobranie ze strony karty zgłoszenia na szkolenie, wypełnienie, podpisanie i przesłanie skanu mailem na adres: przedszkole@montessori.prochowa.pl


Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia (otrzymaniu mejla zwrotnego lub telefonicznego potwierdzenia) prosimy o przelew ww kwoty na konto:
 
 Towarzystwo Krakowskiego  Ośrodka Rehabilitacji
 Wieku Rozwojowego
 ul. Prochowa 12, 31-532 Kraków
 PeKaO SA o/Kraków  39 1240 1431 1111 0000 1045 2620
 
 
W razie niewystarczającej ilości wpłat na tydzień przed terminem szkolenia (minimum 10 uczestników) Towarzystwo zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia bez roszczeń finansowych uczestników. Wpłacone kwoty będą wówczas zwracane w całości.
 
Faktury zostaną przekazane w dniu szkolenia lub przesłane mailem.
Prosimy w karcie zgłoszenia podać dane do faktury.

Zapraszamy!