Tworzenie materiałów Montessori - poziom zaawansowany

       Warsztat przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nauczycieli Montessori jak również rodziców pragnących w ciekawy sposób przygotowywać materiał  dla dzieci. Celem zajęć jest rozszerzenie umiejętności tworzenia materiałów Montessori poprzez pokazanie kilku wybranych kreatywnych technik. Podczas zajęć odpowiemy na pytanie jak uatrakcyjnić dzieciom treści, które chcielibyśmy im przedstawić, jakie materiały najlepiej się do tego nadają, a  jakie mają ograniczenia. Podczas zajęć przedstawione zostaną przykłady ciekawych tworzyw (materiałów), z których możemy wykonać materiał Montessori: kamień, szkło, drewno (w tym balsa), sznurek (taśma), styropian, filc, wełna czesankowa, lak, pianka modelarska, karton.


Uczestnicy samodzielnie wypróbują następujące techniki pracy:
    - rzeźbienie w balsie
    - wypalanie w drewnie
    - grawerowanie w szkle
    - filcowanie (wełną czesankową w styropianie, na filcu)
    - wycinanie z filcu.


     W trakcie warsztatów każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonania kilku elementów w każdej z omawianych powyżej technik, zapoznania się z niezbędnymi materiałami i poznania wymaganych technik pracy.

      Podczas zajęć będzie można oglądnąć i zainspirować się wybranymi przykładami ciekawych materiałów Montessori z obszaru. Na zakończenie uczestnicy będą mieli możliwość oglądnąć wybrane ciekawe przykłady materiałów z różnych treści.

Data: wkrótce zostanie podana

Liczba uczestników – 15 osób  
Liczba prowadzących – 1 osoba
Czas trwania – 4 godz.

Prowadzący: Katarzyna Michalik

Miejsce: Przedszkole Integracyjne Montessori ul.Prochowa 12 Kraków
 
Zainteresowane osoby prosimy o pobranie ze strony karty zgłoszenia na szkolenie, wypełnienie, podpisanie i przesłanie skanu mailem na adres: przedszkole.montessori@onet.eu
 
Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia (otrzymaniu mejla zwrotnego lub telefonicznego potwierdzenia) prosimy o przelew ww kwoty na konto:
 
 Towarzystwo Krakowskiego  Ośrodka Rehabilitacji
 Wieku Rozwojowego
 ul. Prochowa 12, 31-532 Kraków
 PeKaO SA o/Kraków  39 1240 1431 1111 0000 1045 2620
 
 
W razie niewystarczającej ilości wpłat na tydzień przed terminem szkolenia (minimum 10 uczestników) Towarzystwo zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia bez roszczeń finansowych uczestników. Wpłacone kwoty będą wówczas zwracane w całości.
 
Faktury zostaną przekazane w dniu szkolenia lub przesłane mailem.
Prosimy w karcie zgłoszenia podać dane do faktury.

Zapraszamy!