Ułamki zwykłe - szkoła podstawowa klasy I-V

    Warsztat przeznaczony jest zarówno dla nauczycieli Montessori jaki i tradycyjnych klas, nauczania zintegrowanego, oraz matematyków pracujących w kasach starszych z dziećmi wymagającymi dodatkowego wsparcia w tym temacie.


Liczba uczestników – 16 osób 
Liczba prowadzących – 1 osoba
Czas trwania – 2,5 godz.


   Celem zajęć jest przedstawienie możliwości pracy z materiałami Montessori przeznaczonymi do wprowadzania i wykonywania działań na ułamkach: metalowe koła do ułamków, kręgle do ułamków, pudełko z plastikowymi kołami do ułamków.
W trakcie warsztatów dowiemy się w jaki sposób dziecko samodzielnie, przy pomocy materiału, może odkrywać metody obliczania oraz odnajdywać rozwiązania zadań na ułamkach.


    Rozpoczynając od wprowadzenia pojęcia i nazewnictwa ułamków zwykłych oraz ich elementów, będziemy stopniowo wykonywać kolejne działania na ułamkach: począwszy od dodawania ułamków o tym samym mianowniku, przez działania na ułamkach o różnych mianownikach i liczbach mieszanych, kończąc na dzieleniu ułamka przez ułamek. Treści obejmują całość programu nauczania ułamków zwykłych do klasy 5 włącznie.


   Podczas warsztatów każdy uczestnik otrzyma w formie elektronicznej zestaw szablonów dzięki którym będzie mógł samodzielnie wydrukować i wykonać komplet kół do ułamków. Zaprezentowane zostaną również przykłady dodatkowych kart pracy i kart z zadaniami dla dzieci obejmujące całość omawianego materiału.

 

Prowadzący: Katarzyna Michalik

Koszt: 123zł

Data: 20 października 2018 - ODWOŁANY! - Kolejny termin podamy w najbliższym czasie.

Miejsce: Przedszkole Integracyjne Montessori ul.Prochowa 12 Kraków

Zainteresowane osoby prosimy o pobranie ze strony karty zgłoszenia na szkolenie, wypełnienie, podpisanie i przesłanie skanu mailem na adres: przedszkole.montessori@onet.eu
 
Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia (otrzymaniu mejla zwrotnego lub telefonicznego potwierdzenia) prosimy o przelew ww kwoty na konto:
 
 Towarzystwo Krakowskiego  Ośrodka Rehabilitacji
 Wieku Rozwojowego
 ul. Prochowa 12, 31-532 Kraków
 PeKaO SA o/Kraków  39 1240 1431 1111 0000 1045 2620
 
W razie niewystarczającej ilości wpłat na tydzień przed podanym terminem szkolenia (minimum 10 uczestników) Towarzystwo zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia bez roszczeń finansowych uczestników. Wpłacone kwoty będą wówczas zwracane w całości.
 
Faktury zostaną przekazane w dniu szkolenia lub przesłane mailem.
Prosimy w karcie zgłoszenia podać dane do faktury.

 

Zapraszamy!