Kwiecień w naszym przedszkolu

Kwiecień w naszym przedszkolu obfitował w wiele ciekawych wydarzeń i wycieczek. Z uwagi na wiosnę, która zawitała w tym roku do nas wyjątkowo wcześnie, dzieci w kwietniu kończyły tematy związane z obserwacją oznak wiosny- wybrały się na wycieczkę do krakowskiego Parku Jerzmanowskich w Prokocimiu i tam w czasie pikniku  obserwowały rozkwitłe kwiaty, listki na drzewach. Zastanawiały się także nad tym, co możemy zrobić dla naszej planety!
W dwóch innych grupach dzieci poznawały kolejne zawody, takie jak: fryzjer, pszczelarz, weterynarz, poeta, bibliotekarz, księgarz, a także zawody związane z teatrem: aktor, reżyser, inspicjent, garderobiana, charakteryzator, operator światła i dźwięku. Każde zajęcia miały wymiar praktyczny, możliwy do zrealizowania w trakcie wycieczek- do zakładów fryzjerskich, do księgarni i biblioteki, do teatru Variete, do zagrody edukacyjnej. Poeta, pan Dariusz Fijałkowski, przyjał natomiast zaproszenie do przedszkola, gdzie czytał swoje wiersze dzieciom i opowiadał, w jaki sposob wiersz powstaje.
Dzieci przygotowywały się także do majowego weekendu w patriotycznym wymiarze, wszak to święta: 1 maja, 2 maja  i 3 maja. W jednej z grup dzieci poznały kolejną część Wielkiej Lekcji Historii Polski, utrwalały symbole narodowe, zawieszały flagę Polski, słuchały piosenek i wierszy patriotycznych.
Kolejna z grup wędrując po mapie Polski poznała następujące jej regiony: Ziemię Chełmińską, Karkonosze i  Dolny Śląsk, ich tradycje i kulturę, miasta i ciekawe miejscowości: Bydgoszcz, Toruń, zamki Dolnego Śląska, wrocławskie legendy, wytwory ceramiki z Bolesławca.