GRUPY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu są cztery grupy mieszane wiekowo: Wrzosowa i Makowa - na parterze oraz Miętowa i Jaśminowa - na I piętrze.

Grupa Makowa
Rocznik: 2022/2023

Krótki opis:

Witamy nowy rok przedszkolny oraz nowe dzieci: Emilkę, Rozalkę i Marka, które dołączają do naszej grupy! W sierpniu pożegnaliśmy naszych absolwentów - Gaję, Milenkę, Julka i Maję. Mamy nadzieję, że nowy rok przedszkolny będzie pełen przygód, wyzwań i nowych doświadczeń, a oprócz zajęć w sali makowej będziemy mieli możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych wydarzeniach poza przedszkolem.

> więcej o grupie

Grupa Wrzosowa
Rocznik: 2022/23

Krótki opis:

Grupa wrzosowa liczy 19 dzieci, w tym 11 dziewczynek i 8 chłopców. W tym roku dołączyli do nas: Róża, Kaja, Henio i Robert. Dziećmi opiekują się panie Benia i Kasia z pomocą pani Maryny. Wsparciem jest dla nas również pani Estera, która zajmuje się głównie pracą z dziećmi niepełnosprawnymi.

Temat przewodni naszych zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku przedszkolnym 2022/23 brzmi „Za pan brat z nauką”. W kolejnych miesiącach będziemy zgłębiać tajniki różnych dziedzin nauki - astronomii, botaniki, geografii, matematyki i innych nauk ścisłych, a także takich dziedzin sztuki jak muzyka, malarstwo i rzeźba. Tematy brzmią dość poważnie, ale proponowane aktywności oraz przekazywane treści, dostosowane będą do możliwości psycho – fizycznych dzieci. W naszej pracy z dziećmi dominującą rolę odgrywa uczenie się przez doświadczenie, eksperyment, manipulowanie konkretnymi przedmiotami, aktywność ruchową i plastyczno – techniczną, wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi.

W tym roku w naszej grupie w dalszym ciągu będą realizowane dwie innowacje pedagogiczne. Jedna z nich to „cavioterapia”, czyli terapia przy pomocy świnek morskich, którą prowadzi pani Estera. Druga, to „Spotkania z liczbami”, która realizowana będzie w czwartki przez panią Kasię. To właśnie tego dnia będziemy poznawać nowe liczby oraz brać udział w zabawach matematycznych w oparciu o niezwykle bogaty materiał Montessori oraz program prof. Gruszczyk – Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka”.  Dwa razy w tygodniu w naszej grupie odbywają się także zajęcia z języka angielskiego, a piątek jest w całości pomyślany jako „dzień angielski”, w którym pani Kasia stara się komunikować z dziećmi wyłącznie w tym języku. Dzieci biorą również udział w zajęciach muzykoterapii, rytmiki oraz gimnastyki korekcyjnej. Mamy nadzieję, że ten rok przedszkolny będzie pełen dobrej zabawy, pasjonujących zajęć i niezapomnianych wrażeń.

> więcej o grupie

Grupa Jaśminowa
Rocznik: 2022/ 2023

Krótki opis:

Witamy :)

Jesteśmy Grupą Jaśminową .

Nasza sala mieści się na I piętrze, a do naszych okien zagląda jedyne drzewo iglaste z naszego ogrodu- piękna sosna.

W tym roku nasza grupa liczy 18  dzieci, mieszka też z nami żółw, a opiekę sprawują 4 panie: nauczycielki Pani Ania, Pani Beata ,Pani Pomoc -Anetka oraz Pani Luda- pomoc grupy i indywidualne wsparcie Swietoslava ( chłopca pochodzacego z Ukrainy).

W ciągu roku szkolnego czas będzie nam wypełniać praca z materiałem Montesssori, zajęcia związane z różnorodną tematyką, zabawa, muzyka oraz aktywności plastyczne.

Raz w tygodniu podczas zajęć z rytmiki będziemy rozwijać naszą wrażliwość na rytm, tempo, muzykę, a podczas gimnastyki ćwiczyć będziemy nasze ciała , koordynację ruchową, sprawność ruchową.

W każdy piątek odbywać będą się zajęcia z języka angielskiego, podczas których dzięki zabawom i piosenkom nauczymy się posługiwać językiem obcym.

Nasz ogród przedszkolny jest piękny i gdy tylko pogoda na to pozwoli, będziemy spędzać w nim czas bawiąc się i odpoczywając.

" Ja w świecie" to nasz tegoroczny temat przewodni. 

Maciuś, Fifi,  Ula, Lilia, Róża, Gosia,Lilianna, Krzysiu, Alicja, Feliks, Tytus, Hubert, Tosia, Hania, Kalinka, Stefciu i Nina oraz Swietek- to MY - Jaśminowi :) !Wszystko co robimy i czego się uczymy jest dostosowane do naszych możliwości. Tak, by zarówno młodsi, jak i starsi członkowie grupy mogli czerpać wiedzę i dobrze się bawić. Grupa mieszana wiekowo tworzy niemal rodzinną atmosferę, jak w rodzeństwie uczymy się od siebie, uzupełniamy, dopełniamy. Każdy jest inny, każdy jest ważny, razem możemy więcej. Wszystkim życzymy wspaniałego roku szkolnego 2022/ 2023

Nauczyciele: p.Anna M. ,p.Beata S.

> więcej o grupie

Grupa Miętowa
Rocznik: 2022/2023

Krótki opis:

    Do naszej grupy uczęszcza 16 dzieci. W wieku od 3 do 6 lat. Mamy siedem dziewczynek i dziewięciu chłopców Oraz Żółwia wodnego Miętusa. Grupę prowadzą nauczyciele: Pani Asia i Pani Jola, pomoga Pani Ania.

    W tym roku poznajemy historię i przygody dzielenej wielorybki Tęcza. Która w swojej barwnej podróży spotyka różnych bohaterów. Ma dobre serce i każdemu pomaga. Cały rok poświęcimy poznawaniu kolorów oraz emocjom. Będzie czas wspólnych zabaw, pracy z materiałem Montessori, warsztatów z rodzicami. Jak zawsze, w wolnych chwilach będziemy korzystać z naszego pięknego ogrodu. Mamy w planie wyjścia do muzeum i na koncerty.

> więcej o grupie