GRUPY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu są cztery grupy mieszane wiekowo: Wrzosowa i Makowa - na parterze oraz Miętowa i Jaśminowa - na I piętrze.

Grupa Makowa
Rocznik: 2021/2022

Krótki opis:

Nowy rok przedszkolny 2021/2022

Rozpoczynamy kolejny rok w przedszkolu i mamy nadzieję, że będzie przebiegał spokojnie i radośnie, bez zbędnych, wirusowych niespodzianek. Choć niespodzianki, takie sympatyczne, zawsze mile widziane. W sierpniu pożegnaliśmy naszych 7 letnich absolwentów - Julkę, NInę, Hanię i Kubę, którzy stali się już uczniami. Na ich miejscu pojawiły się nowe przedszkolaki, które przejęły także ich znaczki :). Do naszej grupy dołączyła Tosia - siostrzyczka Stasia, Julek - braciszek Huga oraz Oliwka i Michałek. Wierzymy, że uda nam się zrealizować wszytkie plany i że wspólnie będziemy się dobrze bawić!

> więcej o grupie

Grupa Wrzosowa
Rocznik: 2021/22

Krótki opis:

Grupa wrzosowa liczy 19 dzieci, w tym 11 dziewczynek i 8 chłopców. W bieżącym roku dołączyli do nas: Natalka, Karolinka, Rozalka i David. Dziećmi opiekują się panie Benia i Kasia z pomocą pani Celinki. Wsparciem jest dla nas również pani Esterka, która zajmuje się głównie pracą z dziećmi niepełnosprawnymi. Tematem przewodnim naszych zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku przedszkolnym 2021/22 będą „Żywioły”. W kolejnych miesiącach będziemy zgłębiać tajniki ziemi, wody, powietrza i ognia. To niezwykła inspiracja do ciekawych zajęć przyrodniczych, geograficznych, plastyczno – technicznych i muzycznych. W tym roku w naszej grupie będą również realizowane dwie innowacje pedagogiczne. Jedna z nich to „cavioterapia”, czyli terapia przy pomocy świnek morskich, którą prowadzić będzie pani Estera. Druga, to „Spotkania z literami”, która realizowana będzie w czwartki przez panią Kasię. To właśnie tego dnia będziemy poznawać nowe litery pisane i drukowane, uczyć się piosenek i wierszy o nich, pracować z ruchomymi alfabetami oraz całym bogactwem materiałów do nauki czytania i pisania, które znajdują się w naszej sali.  Dwa razy w tygodniu w naszej grupie odbywają się także zajęcia z języka angielskiego, a piątek jest w całości pomyślany jako „dzień angielski”, w którym pani Kasia stara się komunikować z dziećmi wyłącznie w tym języku. Dzieci biorą również udział w zajęciach muzykoterapii, rytmiki oraz gimnastyki korekcyjnej. Mamy nadzieję, że ten rok przedszkolny będzie pełen dobrej zabawy, pasjonujących zajęć i niezapomnianych wrażeń.

> więcej o grupie

Grupa Jaśminowa
Rocznik: 2021/ 2022

Krótki opis:

Witamy :)

Jesteśmy Grupą Jaśminową .

Nasza sala mieści się na I piętrze, a do naszych okien zagląda jedyne drzewo iglaste z naszego ogrodu- piękna sosna.

W tym roku nasza grupa liczy 19  dzieci, mieszka też z nami żółw, a opiekę sprawują 3 panie: Pani Ania, Pani Beata i Pani Pomoc -Anetka.

W ciągu roku szkolnego czas będzie nam wypełniać praca z materiałem Montesssori, zajęcia związane z różnorodną tematyką, zabawa, muzyka oraz aktywności plastyczne.

Raz w tygodniu podczas zajęć z rytmiki będziemy rozwijać naszą wrażliwość na rytm, tempo, muzykę, a podczas gimnastyki ćwiczyć będziemy nasze ciała , koordynację ruchową, sprawność ruchową.

Dwa razy w tygodniu odbywać będą się zajęcia z języka angielskiego, podczas których dzięki zabawomi i piosenkom nauczymy się posługiwać językiem obcym.

Nasz ogród przedszkolny jest piękny i gdy tylko pogoda na to pozwoli, będziemy spędzać w nim czas bawiąc się i odpoczywając.

Tematem przewodnim tegorocznym będą" Przygody Wielorybki Tęczy

Gustaw, Adaś, Ala, Emilka, Maciuś, Pola, Fifi, Filip, Ula, Lilia, Róża, Szymek, Gosia, Basia , Alicja, Tytus, Hubert, Tosia, Hania- to MY - Jaśminowi :) !

Nauczyciele: p.Anna M. ,p.Beata S.

> więcej o grupie

Grupa Miętowa
Rocznik: 2021/2022

Krótki opis:

      Witamy w nowym roku przedszkolnym! Zaczynamy wspólny czas zabawy i pracy. Nasza grupa troszkę się zmienia - dołącza do nas Madzia, Piotruś i Franciszek. Razem jest nas sześnaścioro, sześć dziewczynek i dziesięciu chłopców. Troje - 3-latków, piątka - 4-laktów, czwórka - 5-latków oraz czwórka - 6-latków.

    W tym roku będziemy będziemy "zwiedzać" świat. Pozanmy historię powstania naszej planety, kontynentów. Choć obecnie trochę trudno podróżować, my postaramy się poznać różnych mieszkańców państw. Będą nas interesować rośliny, zwierzęta, ludzie i kultura.

     W odkrywaniu świata, torską o bezpieczeństwo nad rozwojem edukacyjnym będą czuwać nauczyciele: Pani Jola i Pani Asia, a pomagać będzie nasza Pani Marysia.

       Życzymy wszystkiego dobrego!

> więcej o grupie