GRUPY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu są cztery grupy mieszane wiekowo: Wrzosowa i Makowa - na parterze oraz Miętowa i Jaśminowa - na I piętrze.

Grupa Makowa
Rocznik: 2023/2024

Krótki opis:

 Rozpoczynamy nowy rok przedszkolny witając w naszej grupie nowe przedszkolaki: Idę, Lusię, Anię, Lenkę i Franka!  W sierpniu pożegnaliśmy naszych absolwentów - Kajtka, Mikołaja, Tolę, Stasia i Huga. Mamy nadzieję, że nowy rok przedszkolny będzie pełen przygód, wyzwań i nowych doświadczeń, a oprócz zajęć w sali makowej będziemy mieli możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych wydarzeniach poza przedszkolem.

> więcej o grupie

Grupa Wrzosowa
Rocznik: 2023/24

Krótki opis:

Grupa wrzosowa liczy 19 dzieci, w tym 11 dziewczynek i 8 chłopców. W bieżącym roku dołączyło do naszego zespołu siedmioro dzieci: Danusia, Oliwia, Gaja, Basia, Jaś, Tymon i Tomek. Wychowawczyniami w grupie wrzosowej są panie Bernadeta Zima i Katarzyna Ptasińska. Funkcję nauczyciela wspomagającego pełni pani Estera Krzemień a pomocą nauczycieli jest pani Maryna Prymachok.

Temat przewodni naszych zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku przedszkolnym 2023/24 to „Zawody”. W kolejnych miesiącach podczas zajęć zorganizowanych, wycieczek i spotkań w przedszkolu, będziemy poznawać osoby wykonujące ciekawe prace zawodowe. Wśród nich znajdą się również rodzice, którzy zechcą przybliżyć dzieciom specyfikę wykonywanych przez siebie zawodów.

Pani Kasia, która z wykształcenia jest muzykiem, podczas zajęć porannych i popołudniowych poprowadzi zabawy przy akompaniamencie pianina z elementami muzykoterapii a także dwa razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego. Pani Estera będzie kontynuować swoją innowację pedagogiczną „Animalterapia”, zapraszając dzieci raz w miesiącu na spotkania ze zwierzątkami: świnkami morskimi, ślimakami afrykańskimi oraz agamą brodatą. Ten rok przedszkolny z pewnością będzie pełen dobrej zabawy, pasjonujących zajęć i niezapomnianych wrażeń.

> więcej o grupie

Grupa Jaśminowa
Rocznik: 2023/2024

Krótki opis:

Witamy :)

Jesteśmy Grupą Jaśminową .

Nasza sala mieści się na I piętrze, a do naszych okien zagląda jedyne drzewo iglaste w naszym ogrodzie- piękna sosna.

W tym roku nasza grupa liczy 19  dzieci, mieszka też z nami żółw, a opiekę sprawują 3 panie: nauczycielki Pani Ania, Pani Beata ,Pani Pomoc -Anetka.

W ciągu roku szkolnego czas będzie nam wypełniać praca z materiałem Montesssori, codzienne zajęcia dydaktyczne związane z różnorodną tematyką, nauka angielskiego, zabawa, muzyka oraz aktywności plastyczne.

Raz w tygodniu podczas zajęć z rytmiki będziemy rozwijać naszą wrażliwość na rytm, tempo, muzykę, a podczas gimnastyki ćwiczyć będziemy nasze ciała , koordynację ruchową, sprawność ruchową.

Nasz ogród przedszkolny jest piękny i gdy tylko pogoda na to pozwoli, będziemy spędzać w nim czas bawiąc się i odpoczywając.

Każdego miesiąca atrakcją i uzupelnieniem wiedzy z zajęć będą wycieczki i warsztaty.

A nasz tegoroczny temat przewodni to " Drzewa". Każda pora roku zainspiruje nas do obserwacji i poszerzenia wiedzy o nich. Jesienią poznamy gatunki drzew liściastych, a zimą nauczymy się rozróżniać drzewa iglaste. Wiosną przyjrzymy się ich kwiatom, a latem owocom. Poznamy mieszkańców drzew, a więc różnorodne zwierzęta, ktore bez nich nie mogłyby żyć, a bez niektorych i drzewa by nie mogły ( aspekt rozmnażania i zapylania). Odwiedzimy las i krakowskie parki, jak i miejsca związane z edukacją przyrodniczą tj. Muzeum Ogrodu Botanicznego oraz sam Ogród,  Centrum Edukacji Symbioza itp. Drzewa będziemy dotykać, przytulać, bawić się wśród nich lub w ich cieniu latem. Dowiemy się również jak ogromną rolę mają dla naszego życia i zdrowia. Będzie mowa o czystym powietrzu, jak i o drewnie, surowcu naturalnym, z ktorego ludzie potrafią stworzyć tak wiele pięknych rzeczy: meble, domy, instrumenty, dzieła sztuki itd. My też będziemy tworzyć piękne prace dzięki temu, co dadzą nam drzewa: mocy inspiracji, jak i elementom przyrodniczym znalezionych w lesie czy na spacerze. Z przyrody pochodzimy i do niej należymy, a w tym roku zbliżymy się do niej jeszcze bardziej niż dotychczas dzięki temu tematowi.

Ula, Swiatosław,Róża, Gosia, Krzysiu, Alicja, Feliks, Tytus, Hubert, Tosia M., Hania, Nina O.,Kalinka, Stefciu, Nina Z., Pola, Bartek, Tosia S., Jaś- to MY - Jaśminowi :) ! Wszystko co robimy i czego się uczymy jest dostosowane do naszych możliwości. Tak, by zarówno młodsi, jak i starsi członkowie grupy mogli czerpać wiedzę i dobrze się bawić. Grupa mieszana wiekowo tworzy niemal rodzinną atmosferę, jak w rodzeństwie uczymy się od siebie, uzupełniamy, dopełniamy. Każdy jest inny, każdy jest ważny, razem możemy więcej. Wszystkim życzymy wspaniałego roku szkolnego 2023/2024

Nauczyciele: p.Anna M. ,p.Beata S.

> więcej o grupie

Grupa Miętowa
Rocznik: 2023/2024

Krótki opis:

    Do naszej grupy uczęszcza 16 dzieci. W wieku od 3 do 6 lat. Mamy osiem dziewczynek i ośmiu chłopców Oraz Żółwia wodnego Miętusa. Grupę prowadzą nauczyciele: Pani Asia i Pani Jola, pomoga Pani Ania.

    W tym roku poznajemy "zwiedzamy" Polskę. Będzie ludowo, etnograficznie, historyczne. Poznamy wybrane legendy, herby i miejscowości. Będzie czas wspólnych zabaw, pracy z materiałem Montessori, warsztatów z rodzicami. Jak zawsze, w wolnych chwilach będziemy korzystać z naszego pięknego ogrodu. Mamy w planie wyjścia do muzeum i na koncerty.

> więcej o grupie