Tworzenie materiałów Montessori

       Warsztat przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nauczycieli Montessori oraz rodziców pragnących w ciekawy sposób przygotowywać materiał  dla dzieci. Celem zajęć jest rozszerzenie umiejętności tworzenia materiałów rozwojowych Montessori poprzez pokazanie wybranych technik. Podczas zajęć odpowiemy na pytanie jak uatrakcyjnić zajęcia z dziećmi, jakie materiały najlepiej się do tego nadają. Podczas zajęć przedstawione zostaną przykłady ciekawych tworzyw (materiałów), z których możemy wykonać materiał Montessori: kamień, szkło, drewno (w tym balsa), sznurek, styropian, filc, wełna czesankowa, lak, pianka modelarska, karton.


Uczestnicy samodzielnie wypróbują następujące techniki pracy:
    - rzeźbienie w balsie
    - wypalanie w drewnie
    - grawerowanie w szkle
    - filcowanie (wełną czesankową w styropianie, na filcu)
    - wycinanie z filcu.


     W trakcie warsztatów każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonania kilku elementów w każdej z wymienionych powyżej technik oraz zapoznania się z niezbędnymi materiałami.

      Podczas zajęć będzie można zobaczyć i zainspirować się wybranymi przykładami materiałów Montessori.
 

Organizator: Towarzystwo Krakowskiego Ośrodka Rehabilitacji Wieku Rozwojowego ul. Prochowa 12 31-532 Kraków
 

Miejsce warsztatów: Przedszkole Integracyjne Montessori ul. Prochowa 12 Kraków
 

Data: 23 listopada 2022 r.
Czas trwania: 16.00 - 20.00
Koszt: 246 zł (200 zł + 23% Vat)
 
Prowadzący: Katarzyna Michalik

Absolwentka geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na studiach podyplomowych. Nauczyciel Montessori po kursach w Polsce i Niemczech. Obecnie nauczyciel  w szkole podstawowej w klasach 4-6, prowadząca na kursie pedagogika Montessori 3-6 r. ż. i pedagogika lecznicza Montessori oraz na innych szkoleniach i warsztatach w ramach działalności Towarzystwa Krakowskiego Ośrodka Rehabilitacji Wieku Rozwojowego.

 

 
Zainteresowane osoby prosimy o pobranie ze strony karty zgłoszenia na szkolenie, wypełnienie, podpisanie i przesłanie skanu mailem na adres: przedszkole@montessori.prochowa.pl


Po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia (otrzymaniu mejla zwrotnego) prosimy o przelew ww kwoty na konto:
 
 Towarzystwo Krakowskiego  Ośrodka Rehabilitacji
 Wieku Rozwojowego
 ul. Prochowa 12, 31-532 Kraków
 PeKaO SA o/Kraków  39 1240 1431 1111 0000 1045 2620
 
 
W razie niewystarczającej ilości wpłat na dzień 18.11.2022 r. (minimum 10 uczestników),Towarzystwo zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia bez roszczeń finansowych uczestników. Wpłacone kwoty będą wówczas zwracane w całości.
 
Faktury zostaną przekazane w dniu szkolenia lub przesłane mailem.
Prosimy w karcie zgłoszenia podać dane do faktury.

Zapraszamy!